banderola1
banderola2
banderolë
Furnizuesi i magnetit neodymium

Projektuar dhe prodhuar për aplikimin tuaj

Fullzen Technology është një prodhues i besuar i magneteve neodymium

Huizhou Fullzen Technology Co., Ltd. ka përvojë të pasur në prodhimin e magneteve të përhershëm ndfeb të sinterizuara, magneteve të kobaltit samarium dhe produkteve të tjera magnetike për më shumë se 10 vjet!Këto produkte mund të aplikohen në pajisjet elektronike, pajisjet industriale, industrinë elektroakustike, pajisjet shëndetësore, produktet industriale, makineritë elektrike, lodrat, printimin e dhuratave të paketimit, audio, instrumentet e makinave, 3C dixhitale dhe fusha të tjera.

Ne përdorim teknologjinë dhe proceset tona të provuara për të zgjidhur problemet tuaja të magnetit, duke reduktuar kostot tuaja, duke ju çuar nga prototipi në prodhimin masiv.

Ne ofrojmë një shërbim "çelës në dorë" për të menaxhuar rreziqet tuaja të inxhinierisë magnetike që ofrohen në kohë dhe sipas specifikimeve.

Na kontaktoni për projektin tuaj

Magnet që ne prodhojmë

Magnet me porosi dhe montime magnetike të prodhuara posaçërisht për aplikimin tuaj.Porositë me shumicë me porosi janë të mirëseardhura.Prodhuar në Kinë.Solucionet totale magnetike.ISO 9000 e regjistruar.Nuk ka minimume.Kthimi i shpejtë.

5 arsye kryesore pse të blini

Si prodhues dhe fabrikë profesionale e magneteve të neodymiumit, pozicionimi ynë është që të jemi ekipi teknik, prodhimi, pas shitjes, R&D i klientit, të ofrojmë shpejt dhe profesionalisht zgjidhje të ndryshme magnetesh ndfeb për të zgjidhur problemet e ndryshme të magneteve Neo që hasin klientët.Klientët tanë duhet vetëm të bëjnë një punë të mirë në zakonin e magnetëve neodymium, gjëra të tjera si kontrolli i kostos, dizajni dhe zgjidhjet e magneteve neodymium dhe pas shitjes, ne do t'i ndihmojmë klientët të merren me të në mënyrë që të maksimizojnë përfitimet e klientit.

KËRKESË TANI
 • Përshtatje

  Përshtatje

  Ne kemi një ekip të fortë R&D dhe mund të zhvillojmë dhe prodhojmë magnet ndfeb sipas vizatimeve ose mostrave të ofruara nga klientët.

 • Kostoja

  Kostoja

  Ne kemi një linjë të plotë të pajisjeve të prodhimit të magnetit neodymium, i cili mund të zvogëlojë në mënyrë efektive kostot e prodhimit.

 • Cilësia

  Cilësia

  Ne kemi laboratorin tonë të testimit dhe pajisjet e avancuara dhe të plota të inspektimit, të cilat mund të sigurojnë cilësinë e magneteve të neodymiumit.

 • Kapaciteti

  Kapaciteti

  Kapaciteti ynë vjetor i prodhimit është mbi 2000 ton, ne mund të plotësojmë nevojat e klientëve të ndryshëm me sasi të ndryshme blerjeje.

 • Transporti

  Transporti

  ne kemi një avantazh absolut në koston e lëndëve të para.Me të njëjtën cilësi, çmimi ynë është përgjithësisht 10%-30% më i ulët se tregu.

Rasti ynë

tregojnë studimin tonë të rastit

 • automjeteve

  automjeteve

  Magnetët neodymium janë komponentët kryesorë në teknologjinë elektronike të automobilave, të cilët janë përdorur gjerësisht në automobila, si sistemi i sigurisë dhe informacionit të automobilave, njësia e kontrollit elektronik, sistemi multimedial i automjeteve, sistemi i transmetimit të energjisë, etj.
  shikoni më shumë
 • pajisje mjekësore

  pajisje mjekësore

  Magnetët neodymium kanë aplikime të shumta në fushën mjekësore.Ato mund të prodhojnë një fushë magnetike statike dhe kështu, përdoren zakonisht në pajisjet mjekësore si makinat e imazhit të rezonancës magnetike (MRI) për të identifikuar dhe diagnostikuar artritin, pagjumësinë, sindromën e dhimbjes kronike, shërimin e plagëve dhe dhimbjen e kokës.
  shikoni më shumë
 • produkte elektronike

  produkte elektronike

  Magnetët e neodymiumit janë bërë nga një kombinim i hekurit, borit dhe neodymiumit, kështu që rezistenca e tyre dhe shumëllojshmëria e mënyrave në të cilat mund të prodhohen, e bëjnë përdorimin e tyre në jetën e përditshme kaq të zakonshme; Për sa i përket produkteve elektronike, magnetët e neodymiumit janë kryesisht përdoret në pajisjet audio si altoparlanti, marrësi, mikrofoni, alarmi, zëri i skenës, tingulli i makinës etj.
  shikoni më shumë

Lajmet e fundit

Kontrolloni këtu për industrinë e re të fundit dhe përditësimet tona më të fundit në China Magnetics.

prodhuesit e magnetit neodymium

I njohur gjithashtu thjesht si një magnet neo, një magnet neodymium është një lloj magneti i tokës së rrallë që përbëhet nga neodymium, hekur dhe bor.Edhe pse ka magnet të tjerë të tokës së rrallë - duke përfshirë kobaltin e samariumit - neodymium është deri tani më i zakonshmi.

Lexo më shumë

Çfarë janë neodymiu...

1. Hyrje Magneti neodymium, si një material magnetik i fuqishëm i përhershëm, zë një pozicion të rëndësishëm në teknologjinë dhe industrinë moderne për shkak të vetive të tij unike dhe gamës së gjerë të aplikimeve në shumë ...
Lexo më shumë

Cili është ndryshimi...

Hyrje Në industrinë moderne, magnetët janë një material i domosdoshëm.Midis tyre, magnetët qeramikë dhe magnetët neodymium janë dy materiale magnetike të zakonshme.Ky artikull synon të krahasojë dhe të dallojë karakteret...
Lexo më shumë