банер 1
банер2
банер
снабдувач на неодимиумски магнети

Дизајниран и произведен за ваша апликација

Fullzen Technology е доверлив производител на неодимиумски магнети

Huizhou Fullzen Technology Co., Ltd. има богато искуство во производство на синтерувани ndfeb постојани магнети, самариум кобалт магнети и други магнетни производи повеќе од 10 години!Овие производи можат да се применат во електронски апарати, индустриска опрема, електроакустична индустрија, здравствена опрема, индустриски производи, електрични машини, играчки, печатење подароци за пакување, аудио, автомобилска инструментација, дигитална 3C и други области.

Ние ја користиме нашата докажана технологија и процеси за да ги решиме вашите проблеми со магнет, намалувајќи ги вашите трошоци, носејќи ве од прототип до масовно производство.

Ние испорачуваме услуга со клуч на рака за да управуваме со вашите ризици од инженерството на магнети со испорака на време и според спецификациите.

Контактирајте не за вашиот проект

Магнети што ги произведуваме

Прилагодени магнети и магнетни склопови произведени специјално за вашата апликација.Добредојдени се сопствени масовни нарачки.Произведено во Кина.Вкупно магнетни решенија.Регистриран ISO 9000.Нема минимуми.Брз пресврт.

5 клучни причини зошто купувате

Како професионален производител и фабрика за неодимиумски магнети, нашето позиционирање е да бидеме технички, производствен, пост-продажен, тим за истражување и развој на клиентите, брзо и професионално да обезбедуваме различни решенија за ndfeb магнети за решавање на различни проблеми со нео магнети со кои се среќаваат клиентите.Нашите клиенти треба само да завршат добра работа во обичајот за неодимиумски магнети, другите работи како што се контролирање на трошоците, дизајн и решенија за неодимиумски магнети и постпродажба, ние ќе им помогнеме на клиентите да се справат со тоа за да ги максимизираме придобивките на клиентите.

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
 • Прилагодување

  Прилагодување

  Имаме силен тим за истражување и развој и можеме да развиеме и произведуваме ndfeb магнети според цртежи или примероци обезбедени од клиентите.

 • Цена

  Цена

  Имаме целосна линија на производствени уреди на неодимиумски магнет, што може ефикасно да ги намали трошоците за производство.

 • Квалитет

  Квалитет

  Имаме сопствена лабораторија за тестирање и напредна и комплетна опрема за инспекција, која може да го обезбеди квалитетот на неодимиумските магнети.

 • Капацитет

  Капацитет

  Нашиот годишен производствен капацитет е над 2000 тони, можеме да ги задоволиме потребите на различни клиенти со различни откупни количини.

 • Транспорт

  Транспорт

  имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Нашиот случај

нашата студија на случај покажува

 • возила

  возила

  Неодимиумските магнети се клучните компоненти во автомобилската електронска технологија, кои се широко користени во автомобилската индустрија, како што се автомобилскиот безбедносен и информативен систем, електронска контролна единица, мултимедијален систем на возила, систем за пренос на енергија итн.
  Гледај Повеќе
 • Медицински уреди

  Медицински уреди

  Неодимиумските магнети имаат бројни примени во медицинското поле.Тие можат да произведат статичко магнетно поле и затоа вообичаено се користат во медицинските уреди како што се машините за магнетна резонанца (МРИ) за да се идентификуваат и дијагностицираат артритис, несоница, синдром на хронична болка, заздравување на раните и главоболка.
  Гледај Повеќе
 • електронски производи

  електронски производи

  Неодимиумските магнети се направени од комбинација на железо, бор и неодимиум, така што нивната отпорност и разновидноста на начините на кои може да се произведуваат, ја прават нивната употреба во секојдневниот живот толку вообичаена; Што се однесува до електронските производи, неодимиумските магнети се во основа се користи во аудио опрема како што се звучник, ресивер, микрофон, аларм, звук од сцената, звук од автомобил итн.
  Гледај Повеќе

Последни вести

Проверете овде за неодамнешните нови индустриски и нашите најнови ажурирања во China Magnetics.

производители на неодимиумски магнети

Исто така познат едноставно како неомагнет, неодимиумскиот магнет е тип на магнет за ретки земји што се состои од неодимиум, железо и бор.Иако постојат и други магнети за ретки земји - вклучително и самариум кобалт - неодимиумот е далеку најчест.

Прочитај повеќе

Што се неодими...

1. Вовед Неодимиумскиот магнет, како моќен материјал со постојан магнет, зазема важна позиција во современата технологија и индустрија поради неговите уникатни својства и широкиот опсег на примена во многу ша...
Прочитај повеќе

Која е разликата...

Вовед Во современата индустрија, магнетите се незаменлив материјал.Меѓу нив, керамичките магнети и неодимиумските магнети се два заеднички магнетни материјали.Оваа статија има за цел да ги спореди и разликува карактерите...
Прочитај повеќе